Jdi na obsah Jdi na menu
 


Evangelista Reinhard Bonnke

13. 11. 2009

Evangelista Reinhard Bonnke

Evangelista Reinhard Bonnke je známý pořádáním velkých evagenlizačních akcí v Africe. Jako syn pastora, Reinhard vydal svůj život Pánu, když mu bylo devět let, a povolání být misionářem v Africe zaslechl dříve než se stal “náctiletým”. Po absolvování biblické školy ve Walesu byl po sedm let v Německu pastorem a pak začal svoji misijní práci v Africe. Zde, v Lesothu - malém horském království, Bůh vložil do jeho srdce vizi “kontinentu Afriky, omytého vzácnou krví Ježíše” – celý světadíl, od Kapského města do Káhiry a z Dakaru do Djibouti, má být zasažen tak, aby slyšel kázání evangelia následované znameními.

Shromáždění pořádal ve stanu, který pojal okolo 800 lidí, když však návštěvnost narůstala, byla potřeba většího a většího stanu, až v roce 1984 objednal zkontruování světově největší přemístitelné stavby – stanu, který pojal 34 000 sedících lidí! Zakrátko však návštěvnost shromáždění přesáhla dokonce i kapacitu tohoto obrovského stanu a tak začal pořádat evangelizace pod širým nebem a hned na prvním shromáždění bylo více než 150 000 lidí! Od této doby pořádá celoměstská shromáždění po celém kontinentu, která jsou navštívena až 1 600 000 lidmi na jednom shromáždění. Věžový zvukový systém je slyšet na vzdálenost několika kilometrů.

Je to již více než třicet let, co Reinhard Bonnke založil mezinárodní organizaci Kristus pro všechny národy (Christ for all Nations, zkráceně “CfaN”), která má v současné době pobočky v USA, Kanadě, Německu, Spojeném království, Africe, Singapuru, Australii, Hong Kongu a v Jižní americe.

Od začátku nového tisíciletí bylo na mnoha akcích v Africe a jiných částech světa, z celkového cíle 100 000 000 zaznamenaných rozhodnutí pro Ježíše Krista v průběhu tohoto desetiletí, dosaženo 44 000 000 rozhodnutí na výzvu evangelia. Jako součást učednického programu bylo vydáno 190 000 000 výtisků publikací CfaN, které byly vydány ve 143 jazycích a tištěny v 54 zemích. Miliony knih byly vytištěny a zdarma “zasety” do národů po celém světě. Toto vše doplňuje “Reinhard Bonnke School of Fire” (Škola ohně Reinharda Bonnkeho – dosud jen v angličtině, němčině a portugalštině) – online samostudijní kurz, jehož cílem je inspirovat k evangelizaci v Duchu svatém, který je završen certifikátem nebo univerzitními kredity. Další programy jak získávat lidi se připravují, včetně kurzu, který povede k tomu, aby nová generace evangelistů byla inspirována k získávání ztracených, rozšiřování království tak, aby poselství evangelia bylo kázáno po celém světě.

Reinhard Bonnke je známý pořádáním Konferencí ohně (Fire Conference) v různých zemích světa, jde o akce, jejichž cílem je vyzbrojit církevní vedoucí a pracovníky k evangelizaci. .. také tím, že distribuoval více než 90 000 000 kopií brožury od Minusu k plusu, která obsahuje hluboké poselství o spasení, do domácností v mnoha zemích světa, a tím, že vyhledává každou příležitost,

aby zásáhl svět a zachránil ztracené .Má vroucí vášeň pro evangelium , vizi pro Afriku a poselství pro tento svět .

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

...

(V. I. P., 24. 2. 2011 20:50)

díky, díky, díky, ...
...ať žije Ježíš!!!!!!!!!