Jdi na obsah Jdi na menu
 


Popírání lidskosti

27. 3. 2010

Popírání lidskosti

Co jiného než člověka mohou zplodit dva lidé? Nečeká-li žena během těhotenství dítě, co tedy čeká? Vývojová stádia člověka označovaná jako o embryo, plod, novorozenec, batole, adolescent, atd. jsou vývojová stádia člověka, jedinečné lidské bytosti. Člověk se totiž nevyvíjí v člověka, ale jako člověk. Dítě od početí roste nezávisle na matce, podle svého vnitřního plánu, který samo od početí realizuje - jediné co mu matka poskytuje před o po narozením pouze vhodné prostředí.

Člověk je také vždy osoba, být osobou je vždy součást lidství. Přírodní věda sice ví, že nenarozené dítě je člověkem, nicméně určit, že je rovněž osobou je mimo její kompetence, jde o záležitost filosofickou. Nedostatek filosofické reflexe (např. v materialismu) způsobuje, že v právním smyslu je dnes za osobu považováno dítě až po narození.

Tak jak je v dnešní společnosti jako osobou označovaný pouze člověk po narození, nebyl za osobu považovaný otrok v otrokářské společnosti ačkoli byl člověkem. Podobně i nacizmus zbavil Židy práv, jež má osoba, a proto mohli být vyhlazováni. Faktem zůstává, že některým vyhovuje, že dítě před narozením nemá právní ochranu, protože potom si s ním mohou dělat, co chtějí: výzkum, testování léků, genetické manipulace, redukce „nadbytečných“ embryí při umělém oplodnění.
http://www.stopgenocide.cz/

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář